Press "Enter" to skip to content

44. Chmielaki Krasnostawskie- Konsumencki Konkurs Piw pod znakiem kolejnych sukcesów

Tegoroczna już 44 edycja Chmielaków Krasnostawskich odbyła się w dniach 22-24 sierpnia.Podczas tego Ogólnopolskiego święta Chmielarzy i Piwowarów odbył się Największy w Polsce Konsumencki Konkurs Piw. Tegoroczna edycja odbyła się w zupełnie nowych 17 kategoriach, w których piwa były podzielone stylami – 8 kategorii piw dolnej fermentacji, 8 kategorii piw górnej fermentacji oraz kategoria piw miodowych.

Konkurs współorganizowany był przez Towarzystwo Promocji Kultury Piwa „Bractwo Piwne”, członka Europejskiej Unii Konsumentów Piwa i przeprowadzony pod nadzorem Marka Suligi i dr Tadeusza Kuchciaka.

W tym roku do Konkursu zgłoszono 258 piw z 45 browarów z Polski i zagranicy. W Konkursie konkurowały piwa zarówno z browarów koncernowych, regionalnych, rzemieślniczych, jak i rodzinnych i domowych.

Również tegoroczny konkurs okazał się wielkim sukcesem dla Członków Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich. Najwięcej medali zdobył Browar Jagiełło, którego piwa zdobyły 3 złote i 4 srebrne medale. W 3 kategoriach pierwsze dwa miejsca należały właśnie do piw z tego browaru:
– w kategorii piwa jasne w stylu Pils- Jagiełło Pils (I miejsce), Nałęczowskie (II miejsce)
-w kategorii piw ciemnych do 18 stopni Plato- Nałęczowskie Ciemne (I miejsce), Magnus (II miejsce)
-w kategorii piw smakowych- Magnus Toffee (I miejsce), Magnus Śliwkowy (II miejsce)
-w kategorii piw miodowych- Jagiełło Miodowy (II miejsce)

Również z wyniku konkursu może być zadowolony browar Fortuna, którego Fortuna Miodowe Ciemne wywalczyło złoto w kategorii piw miodowych, natomiast Komes Potrójny Złoty zdobył drugie miejsce w kategorii piw belgijskich o podwyższonym ekstrakcie.

W kategorii Piw o podwyższonej zawartości chmielu pierwsze miejsce zdobyła AIPA z serii Podróży Kormorana z Browaru Kormoran. To nie jedyny medal zdobyty przez ten Browar. Porter Warmiński wywalczył srebro w kategorii piw w stylu Porter Bałtycki. Również w tej kategorii brąz wywalczył Browar Amber swoim Grand Imperial Porterem.

Z dwoma medalami wyjechał także Browar Cornelius. Alter Beer Valkiria zdobył srebro w kategorii Witbier, natomiast Triple Blond brąz w kategorii Piw w stylu belgijskim o podwyższonym ekstrakcie.

W kategorii Piw w stylu Stout Dry/Seet srebro powędrowało do Browarmi za piwo Ciemne Stout.

 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!!