Press "Enter" to skip to content

Kolejny wielki sukces Komes Portera Browaru Fortuna

Komes Porter Bałtycki z Browaru Fortuna z Wielkopolski zdobywcą brązowego medalu na największym konkursie na świecie- World Beer Cup 2014. Jako jedyny z Polski znalazł się w gronie najlepszych piw na świecie. World Beer Cup jest to konkurs odbywający się w Denver w USA. Należy on do najbardziej prestiżowych i największych konkursów piwnych na świecie, nazywany również „Olimpiadą Piw”. Komes Porter Bałtycki startował w kategorii Porterów. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 12 kwietnia w Denver, w USA.

W konkursie World Beer Cup 2014 o tytuł najlepszych złotych trunków walczyła imponująca liczba piw. Do konkursu nadesłano 4 754 piwa, z 1 403 browarów z 58 krajów. Piwa oceniał panel 219 profesjonalnych sędziów z 31 krajów. Sędziowie oceniali cechy sensoryczne piwa jak: kolor, pianę, aromat i smak. Ocena odbywała się na zasadzie ślepych testów, oceniający znali jedynie typ piwa, ale nie jego markę.

Międzynarodowy panel sędziów piwnych uznał, że Komes Porter Bałtycki w najwyższym stopniu reprezentuje najlepsze cechy stylu Porter Bałtycki. Porter z Browaru Fortuna ujął sędziów nasyconą ciemną barwą, kremową piana, wytrawnym złożonym smakiem dopełnionym nutami palonego słodu, czekolady i kawy.

Zwycięzcy gratulujemy!!!