Press "Enter" to skip to content

Kolejny sukces odniesiony na European Beer Star 2013

Komes Porter Bałtycki z Browaru Fortuna z Miłosławia zdobył Złoty medal w konkursie European Beer Star 2013 w Bawarii- najbardziej prestiżowym i największym w Europie i trzecim najważniejszym na świecie.

Komes Porter Bałtycki został uznany za najlepsze piwo w kategorii Porterów Bałtyckich. Jest to potwierdzenie jego wyróżniającego smaku, który jest rezultatem użycia przez Browar Fortuna najwyższej jakości surowców, wykorzystania tradycyjnych metod warzenia piwa i jego wielomiesięcznego leżakowani. Ceremonia wręczania nagród odbyła się 18 września w Monachium podczas targów piwowarskich Drinktec.

W tegorocznym konkursie European Beer Star o tytuł najlepszych piwnych trunków walczyła rekordowa liczba piw, aż 1512 piw z 40 krajów z wszystkich kontynentów. Piwa oceniał panel 102 ekspertów składający się z piwowarów, piwnych sommelierów i wyselekcjonowanych piwnych znawców. Sędziowie oceniali cechy sensoryczne piwa jak: kolor, zapach, piane i smak. Ocena obywała się na zasadzie ślepych testów, oceniający znali jedynie typ piwa, ale nie jego markę.

„Ta nagroda ma dla nas wyjątkowe znaczenie”– tłumaczy Krzysztof Panek, Prezes Zarządu Browaru Fortuna z Miłosławia. „Złoty medal dla naszego Komesa Portera Bałtyckiego przyznany przez uznanych, światowych piwnych ekspertów jest dowodem na to, że nasza filozofia warzenia specjalności opierająca się na wykorzystaniu surowców najwyższej jakości, stosowania rzemieślniczych metod produkcji, takich jak samodzielne prażenie słodu i otwarta fermentacja jest słuszna. Oczywiście warzenie dobrego portera wymaga nie tylko najwyższej jakości surowców, ale przede wszystkim kunsztu i zaangażowania piwowarów oraz czasu. Nasz porter powstawał przez prawie rok”.

Zwycięzcy gratulujemy sukcesu!!!

Warto wspomnieć, że jest to już drugie złoto z rzędu zdobyte w kategorii porterów Bałtyckich, które powędrowało do Browaru zrzeszonego w Stowarzyszeniu Regionalnych Browarów Polskich. W zeszłorocznej edycji konkursu złoto zdobył Porter Warmiński z Browaru Kormoran.